Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2007., 16:09   #241
Sto fali grahu iz konzerve? Tko ima tri sata kuhati sirov u danasnje vrijeme? I sto to konkretno grah gubi konzerviranjem?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 16:51   #242
Quote:
Karmela kaže: Pogledaj post
Sto fali grahu iz konzerve? Tko ima tri sata kuhati sirov u danasnje vrijeme? I sto to konkretno grah gubi konzerviranjem?
Kakvo kuhanje od tri sata? Ako nije prestar, dovoljno je 1h, uz par sati namakanja, a može čak i bez toga.

Ne znam što gubi, no znam što se konzerviranjem uglavnom dobiva - aditivi.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 17:00   #243
bas sam neznalica.

Ja u mojoj trgovini kupim "organski" grah u konzervi bez dodatka sodiuma i stetnih aditiva. Znam da je rastao na zemlji bez kemije, gnojiva (bez herbi, pesti, fungi...i inih -cida). Kupujem od firmi koje su poznate po visokim standardima eko zastite.

Meni dobro.

http://www.edenfoods.com/
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 17:03   #244
Ti živiš u svijetu di je ovakva kuhinja anakrona
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 17:25   #245
Zivim u svjetu mc-mesojeda i trebalo mi je dosta vremena da se konsolidiram i nadjem "svoje" namirnice.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 08:13   #246
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Još studiraš ili si domaćica?
Radim. I svaki dan stignem skuhat. Imam vremena.
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 08:24   #247
Quote:
NekaNovaJa kaže: Pogledaj post
Radim. I svaki dan stignem skuhat. Imam vremena.
Svaka čast.
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 00:38   #248
nisam sve procitala pa ne znam dal je netko spomenuo....ali evo meni je grah NAJbolji sa ricetom
i k tome zdrava kombinacija! heh!
vedraica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 01:39   #249
Možeš napravit "grafče natafče" tj. grah na masti sa pancetom
__________________
They are Millwall, I don't care!
Shmulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 01:40   #250
Quote:
vedraica kaže: Pogledaj post
nisam sve procitala pa ne znam dal je netko spomenuo....ali evo meni je grah NAJbolji sa ricetom
i k tome zdrava kombinacija! heh!
Da, jako dobro i jako fino jelo. Dobar prijedlog.
__________________
They are Millwall, I don't care!
Shmulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 14:26   #251
Quote:
vedraica kaže: Pogledaj post
nisam sve procitala pa ne znam dal je netko spomenuo....ali evo meni je grah NAJbolji sa ricetom
i k tome zdrava kombinacija! heh!

jooooooooj..ma nema boljeg od grah s ricetom ...mmmmmmm.....
za prste polizat...
 
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 19:36   #252
šta je to riceta?
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 20:10   #253
nije ričeta vec ričet.
ječmena kaša.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 20:58   #254
kako pravite grah s ricetom, kod mene ricet nije uobicajena namirnica al sam ovakav grah jela i bilo je jako fino... treba malo osvjeziti ustajali jelovnik... zapravo dal se sve odjednom smucka ili se posebno kuha ricet pa doda grahu?
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 11:17   #255
Joj molim vas neka neko napise detaljno kako se kuha grah sa jecmenom kasom !?To mi izgleda jaaaaako fino?!!Ja volim jecam i mislim da je to sa grhom MRAK!!!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 01:29   #256
meni je grah jako fini sa tjesteninom i jogurtom.
grah se samo skuha, ohladi, i pomjesa sa tjesteninom i jogurtom.
ovo jelo jedem hladno i za ljeto mi je odlicno.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 11:29   #257
kad je rijec o grahu meni odmah voda na usta....
sto se tice tog visesatnog potapanja i kuhanja graha, ja ga ne potopim da nabubri, vec ga samo obarim u pretisu, 10-12 min. maksimalno. obarim odmah 1 kg i to rasporedim u vrecice i u zamrzivac.
u postovima vidim rijec cuspajz, ne znam sta znaci, pretpostavljam da je to kao corba.a ja pravim "corbu" od graha ovako - isjeckam na sitno crveni luk, mrkvu, bijeli luk, i to u velikim kolicinama, 2-3velike glavice crvenog, veliku cesnu bijelog luka i 2-3 mrkve (to je otprilike na trecinu kile graha, s tim da volim da grah bude gust), dodam jos persuna i malkice celera.mislim da ovog povrca nikad ne moze biti puno, sto vise-to bolje. sto se "mesnog " graha tice, nisam bas neki mesozder,pa ga nekad pravim "solo", a kako kad na suhom mesu, prsutu, kobasicama, fasiranim sniclama ili svjezoj junetini. tako povrce i meso (osim kad su fasirane snicle u pitanju, njih dodam pecene u grah kad je skoro pri kraju) dinstam na masnoci pola ulje pola maslac, dodam obareni grah, zalijem vodom, u to dodam vegetu, biber, malo slatke i malo ljute crvene paprike (ponekad malo pretjeram sa ljutom pa onda bude ) , te na vrh kasike paradajz pirea. kuham od 45 do max. 60 min, i onda ako mi nije voda gusta napravim zaprsku od brasna i hladne vode, i opet sa malo slatke paprike. e onda slijedi obavezno prenajedanje!!
a grahce-natavce - u vatrostalnu tepsiju slazem red graha (obicno onog iz konzerve), red dinstanog luka, pa opet red graha, pa red dinstanog mljevenog mesa i sve tako. naravno sve sa gore spomenutim zacinima. zalijem vodom, ali ne toliko da to sve pliva u vodi, i onda se to lijepo krcka u pekari dok ne postane gusta masa. mljac.
frincika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 13:31   #258
grah

Quote:
vickyds kaže: Pogledaj post
HEJ!!!
malo mi je dosadio klasičan grah na čušpajz pa me zanima jel netko ima kakav dobar recept za grah na bilokoji nacin

da li mozda netko ima recept za meksički grah = crveni grah u paradajz juhi (valjda ). onako je malo ljuto i uglavnom super fino.

tnx
Obaris grah u jednoj vodi koju bacis a zatim dodas ponovo vecu kolicinu vode ali vrele i pusti neka se kuha.U drugu posudu narendaj crvenog luka-po volji- i izdinstaj ga do zlatno zute boje. Dodas mesa-i to takodje po volji, koje volis,svjedno-, zatim mrkvu, biber, chilli, crvenu papriku, persun i sve to na laganoj vatri nekih 10 min. Zatim dodaj kroz sitku malo mekog brasna i mijesaj-vazno je da ne bude na velikoj temperaturi. Neka to malo se kuha i kada je grah skoro kuhan u tu posudu dodaj meso i ostale sastojke i neka se ukuha sve dobro. Ne treba ti zaprska, vjeruj mi.
Prijatno
kuha-ha-rica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 22:30   #259
grahs ječmenom kašom

Nakon bacanja prve vode, stavim grah u drugu i zatim dvije -tri glavice luka, jednu veliku žutu i jednu veliku crvenu mrkvu, korjen i malo lista celera i peršuna i pola korabice.Sve stavimu komadu, posolim dodam papra u zrnu, lovora, i zaboravila sam napisati jedan cijeli paradajz i dvije polovice paprke. Kad je grah mekan, izvadim povrće i usitnim ga onim mikserom na štapu, vratim nazad u lonac s grahom, dodam stisnutog češnjaka i još soli po potrebi.Zaprška nije potrebna,neovisno o tome da li radim s ječmom ili bez. Ječam već dugo ne kupujem u dućanima nego na placu(obično Trešnjevačkom), domaći. On je svijetlije boje i skuha se za 15 min.Kuham ga u slanoj vodi s mrvicu ulja, procijedm i dodam grahu.Moji vole ječam kao prilog uz pečenje, a radim ga na način da ga kuham posoljenog i kad je kuhan procijedim malo operem u cjediljki ocijedim i stavim na maslac. Dodam malo vgete i žlicu majčine dušice i mješam na vatri oko 2 min. Preporučam!
rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 22:28   #260
grah

ukucala sam u tražilicu "grah" al mi nije ništa izbacilo...

dakle, napokon sam odlučila skuhati grah-po prvi puta u životu....
kupila sam danas neki šareni-sad sam ga stavila u vodu da se moči-pa sam ga mislila sutra pravit...

znam jednu osnovnu teoriju kak se grah pravi (u vodi, malo mrkve, pašte, zaprška) al me zanima kako vi radite grah? kao varivo?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.